Kobieta w Zen. Historie kobiet, które nie bały się wyróżniać z tłumu

Wzmocnienie
Redakcja Heroine
| 19.10.2023
Kobieta w Zen. Historie kobiet, które nie bały się wyróżniać z tłumu
Michaela Cásková

W praktyce wsparcie kobiet może przybrać formę dzielenia się historiami i doświadczeniami. Nie musimy powtarzać błędów naszych poprzedniczek i próbować odkrywać tego, co już odkryłyśmy, ale możemy inspirować się ich sukcesami i podążać ścieżkami, które wydeptały.

Kobiety zdecydowane na występy w przestrzeni publicznej muszą przygotować się na szczególny rodzaj uwagi. Będzie się ona różnić od tej kierowanej do mężczyzn. Nasze społeczeństwo nadal będzie oceniać kobiety na podstawie tego, jak wyglądają, jak wyglądają dzisiaj, co mają na sobie lub jaką szminkę noszą. Polityczni matadorzy będą je faulować, starać się, aby ich przeciwnicy wyglądali jak złe matki... Kobiety nie mogą również oczekiwać automatycznego wsparcia od swoich koleżanek, ponieważ zazdrość i nieuprzejmość nie mają płci.

Siła dzielenia się i opowieści

Jesienią 2020 roku powstał projekt Woman in Zen, którego celem jest wspieranie kobiet, aby nie bały się wyróżniać z tłumu. Publikuje historie tych, które pracują publicznie jako politycy, artyści, marketerzy, dziennikarze, prawnicy, mediatorzy... W filmach, które wciąż są dodawane do strony zenavzenu.cz, kobiety opisują swoje doświadczenia i próbują sformułować przydatne porady.

Największą zaletą jest możliwość bycia sobą, wiedza kim jestem i dlaczego tam jestem. To najskuteczniejsza zbroja i wsparcie.

Magdalena Davis, współprzewodnicząca Partii Zielonych, biolog: "Największą zaletą jest umiejętność bycia sobą, wiedza, kim jestem i dlaczego tam jestem. To jest najskuteczniejsza zbroja i wsparcie. Działa również przeciwko różnym komentarzom, które mogą zranić, wiem o tym bardzo dobrze".

Dyskusja dot. artykułu

Nikt nie dodał jeszcze komentarza do dyskusji

Zostaw komentarz